News

Ahşap Saatleri Popüler Yapan 5 Etken!

Posted on October 17, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Günümüzde erkeklerin ve kadınların taktığı saatlerin boyutları ilginç bir şekilde büyümüştür. Bu ayrıca kişilik özelliği ile de alakalı bir durumdur. Erkeklerin taktığı saatlerin ortalama büyüklüğü 42mm ve kadınların taktığı saatlerin ortalama boyutu ise 35mm'dir. Biz Woodstone olarak erkek, kadın ve unisex saatler üretiyoruz. Saatleriniz ahşap olduğu müddetçe boyutu ne kadar küçük ya da ne kadar büyük olursa olsun her zaman size yakışacağını düşünüyoruz.

Şimdi sizlere ahşap saatleri bu kadar popüler yapan 5 etkenden bahsedeceğim,

Craftmaster collection stainless steel wood watch

1- Ahşap saatler doğa dostudur

Doğa dostu ürünler denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri tabi ki Woodstone'dur. Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri tamamen doğal materyellerden yapılmaktadır. Siz de bizim ürünleri kullanarak aslında doğaya katkı sağlıyorsunuz ve farkındalık yaratıyorsunuz. Ürünlerimiz güzel görünmekte kalmayıp, doğa dostu ve çevreci olmaları da ön plana çıkaran etmenlerdendir. Ayrıca ahşapın dayanıklılığı, saatlerin estetiğiyle buluşunca inanılmaz bir ürün ortaya çıkıyor. Woodstone ahşap saatleri ya da gözlükleri okulda, işyerinde hatta seyahate çıktığınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 2-Ahşap saatler oldukça estetiktir

Woodstone ahşap saatleri estetik görünümüyle insanların ilgisini çekmektedir. Son zamanlarda da piyasaya yeni tanıttığımız ürünümüz olan Craftmaster bu övgüleri oldukça hakediyor. Satışa sunduğumuz 5 ayrı Craftmaster modelinden 100'er adet ürettik ve şimdiden stoklar bitmek üzere. Eğer sizde bu modelden almak isterseniz, elinizi çabuk tutsanız iyi olacak!

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 3-Ahşap saatler sağlıklıdır

Ürünlerimiz de hiç bir şekilde sağlığı tehdit eden malzemeler kullanılmamaktadır. Şu bilgiyi de veremeden geçemeyeceğim, bilim adamları çelik, alüminyum ya da plastik gibi malzemelerin ısıyıa karşı duyarlı olduğunu ve bundan etkilendiğini kanıtlamışlardır. Ancak Woodstone ahşap saatleri tamamen organik saatlerdir.

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 4-Ahşap saatler hipoalerjeniktir

Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri tamamen doğaldır ve işlenmemiş ağaçlardan üretilmektedir. Bu yüzden ürünlerin hepsi hipoalerjeniktir. Ahşap doğal bir materyaldir, bilekten nem emer ve saatin görünümünü korumasına yardımcı olur.

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 5-Ahşap saatler çevrecidir

Ahşap, doğal olarak yetişen ve yenilebilir malzemelerden biridir. Woodstone ahşap ürünleri hem geri dönüştürülebilen ürün olması hem de doğaya sağladığı katkılarıyla şüphesiz doğa dostu bir markadır. Aynı zamanda doğanın korunması Woodstone için çok önemli, bu yüzden her satılan ürünlerde Trees for the Future organizasyonu araçılıgıyla 10 adet ağaç dikiliyor.

Sizinde konu hakkında değerli yorumlarınızı bekliyorum,

Farklı Malzemelerden Yapılmış Saat Türleri

Posted on October 04, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Bir çok insan farklılığı sever. Bir ürün herkes tarafından kullanılmaya başlandığında, o ürünün popüleritesi azalır ve insanlar tercih etmemeye başlarlar. Bu yüzden saat tasarımcıları modaya uygun, daha farklı ve kimsenin akıl edemeyeceği saatler dizayn etmeye başladılar.

Sizin için hazırladığım ilginç metaryellerden yapılmış olan saat türlerini aşağıda paylaşıyorum.

1-Ahşap saatler

Son zamanlarda adından çok bahsettiren ahşap saatler git gide hayatımıza yerleşiyor. Bu metaryelin hafif, dayanıklı, doğal ve tamamen doğaya ayak uydurması gibi etkenler popülerliğini arttıran özelliklerdendir. Aynı zamanda şık görünümüyle de saat kullanıcılarından tam not almayı başarmış durumda. Özellikle Woodstone ahşap saatleri, her satılan ürün başına 10 adet ağaç dikiyor. Bu da şirketin çevreye karşı ne kadar hassas olduğunu gösteriyor. Ahşap saatler hem kendiniz için hem de eşinize, dostlarınıza ve yakınlarınıza alabileceğiniz muhteşem hediye türleri arasındadır. Özellikle Woodstone ahşap saatlerinden birini takan biri eminim çevresindekilerin ilgisini çekmeyi başaracaktır.

2-Mermer saatler

Mermer saatler bazı kesimin ilgisini çok çekmektedir. Burada paylaştığım fotoğraftaki saat güzel görünümlü bir saattir ve içi tamamen mermerden oluşmuştur. Özellikle akşam yemeklerinde şık bir elbise ile beraber takılabilecek veya düğünlerde size eşlik edebilecek çok klas bir saat tarzıdır.

3-Kompozit saatler

Kompozit saatler veya diğer adıyla alaşım saatleri çok ufak bir kitle tarafından beğenilir çünkü görünüş itibariyle çok farklı bir tarzı vardır. Burada paylaştığım saat yılanı andırsa da bazı kıyafetlerle kombine edildiğinde adından çok bahsettirebilecek bir saattir. Aynı zamanda böyle saatlerin led ışıkları da vardır ve bu özellik saati daha da çekici kılmaktadır.

4-İşlenmiş saatler

İşlenmiş saatler aslında çok ilgi çekici saatlerdir. Burada paylaştığım saat, içine timsah motifi eklenmiş ve kalan diğer iç yüzü tamamen işlemedir. Siz de kendi tasarımınızı ya da beğendiğiniz bir motifi herhangi bir saatçinin birinde işletebilirsiniz. İşlenmiş olacağı için fiyatı diğer saatlere göre biraz daha pahalı olacaktır ama merak etmeyin sevdiğiniz saat için değecektir.

5-Akıllı saatler

Aslında akıllı saatleri en başa yazmam gerekiyordu çünkü son zamanlara damgasını vuran ve akıllı telefonlarla uyumlu olan bu saat türü bütün övgüleri hak ediyor. Akıllı saatlerden telefon konuşması, mesajlaşma hatta görüntülü arama dahi yapabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra saatin özellikleri arasında, fotoğraf görüntüleme, video izleme hatta kan değerlerinizi ölçümleme aleti olarakta kullanabilirsiniz. Apple ve Samsung en değerli akıllı saat üreticilerindendir çünkü telefonlara direk uyum sağlayabiliyor. Ek olarak mesela, dışarıya çıkacaksınız ve hava durumunu kontrol etmeyi unuttunuz, merak etmeyin akıllı saatiniz yanınızdaysa hiç yerinizden kalkmadan kontrol edebilirsiniz.

Şimdi sıra sizde, sizde farklı metaryellerden yapılmış diğer saat türlerini bizimle paylaşabilirsiniz. :)

Doğa Dostu Ürünler

Posted on September 26, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Bazı insanlar için doğaya olan tutku çocukluk evresinde başlar, bazıları için ise çevresinde oluşan olayları detaylı incelemesi sonucunda başlar. Mesela ufak yaşta olan bir çocuğun bir soğanlı bitkinin nasıl çiçeğe dönüştüğünü görmesi muazzam bir olaydır. Doğa sürekli kendini yeniler. Mevsimler art arda tabiri caizse birbirini takip ederek yenilenirler ve adeta insanlar için çalışırlar. Ancak biz, onların bize davrandığı gibi davranmıyoruz. Mesela geri dönüşüm meselesini özellikle ülkemizde çok az kullanıyoruz. Halbuki Geri dönüştürülebilen ürünler sayesinde elektrik, su, yakıt gibi hayatımızda olmazsa olmazlarını tekrardan kullaniliriz.

 Şimdi sizlere birkaç doğa dostu olan ürünleri tanıtmak istiyorum.

1-Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri

Woodstone ahşap ürünleri hem geri dönüştürülebilen ürün olması hem de doğaya sağladığı katkılarıyla şüphesiz doğa dostu bir markadır. Aynı zamanda doğanın korunması Woodstone için çok önemli, bu yüzden her satılan ürünlerde Trees for the Future organizasyonu araçılıgıyla 10 adet ağaç dikiliyor.

ahşap saat 

2-Bambu Diş Fırçaları

Günümüz de bambu ağacından faydalanarak bir çok ürün piyasaya çıkmıştır. Bunlardan biri ve benimde kullandığım bambu diş fırçalarıdır. Tamamen doğal ve kullanışlı olan bu ürün aynı zamanda geri dönüştürülebilen bir üründür. Farklı fırça renk seçenekleriyle de adeta banyonuzda şık duracak şekilde tasarlanmıştır.

ahşap saat

3-Güneş panelleri

Güneş enerjisinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Günümüzde de epey yaygınlaşan bu geri dönüşüm sistemi hızla dünyaya açılıyor. Artık sadece evlerin çatılarında değil okyanuslara bile kurulmaya başlandı. Bu sistemler güneş ışığını %20 verimli elektriğe çevirerek ihtiyacı olan enerjiyi karşılamaktadır. Su ısıtan güneş enerjisi sistemler ise ortalama %60 verimle ihtiyacını karşılamaktadır.

ahşap saat

4-Enerji verimliliğine sahip led lambalar

Çevre dostu LED lambaların uzun ömrü, ampullerinizi daha az sıklıkla değiştireceğiniz anlamına gelir. Enerji verimli LED’lerin faydaları cüzdanınıza da yansıyacaktır. LED lambalar, alışkın olduğunuz güzel sıcak ışığı üretirken geleneksel akkor ampullerden %80'e kadar daha az enerji kullanır.

ahşap saat

Sizin de eklemek istediğiniz ürün ya da ürünler varsa, yazmaktan çekinmeyiniz.

Huzurlarınızda Ailenin Yeni Üyeleri

Posted on September 19, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

 CRAFTMASTER COLLECTION

Sonbaharı karşılarken, okullar açılırken, ağaçlar yapraklarını dökerken sizlere ufak bir süprizimiz olucak. Huzurlarınızda yeni koleksiyonumuz olan Craftmaster! Bu modelimizde markamızın esas öğeside unutulmayarak paslanmaz çelik ile beraber ahşabı harmanladık.

Demir ahşap saat

Minimalist, eşsiz tasarım ve mükemmel Woodstone paslanmaz çelik, bu koleksiyonumuzun ilham kaynaklarıdır. Craftmaster modeli paslanmaz çelik sağlamlığı ve doğal, el yapımı ahşabın özelliklerini bir araya getirir. Özgünlüğün ince dokunuşu ile yükselen bir koleksiyondur. Craftmaster, gelecek nesillere aktarılabilecek estetik görünümü ile zarif bir tasarıma sahiptir.
Özellikleri
-%100 doğal ahşap
-316 L siyah ve gümüş olmak üzere 2 renk seçeneği
-Çizilmeye dayanıklı safir cam

-Paslanmaz çelik tarih ayarlama butonu
-İsviçre Ronda Quartz 515 tarih özellikli saat

Bu yıl için sadece her bir modelden 100 adet ürettiğimiz koleksiyon Kasım'ın son haftasında dağıtıma çıkacaktır. Eylül'ün 2.haftasından itibaren ön sipariş almaktayız ve şu an için saatlerimize olan ilgi tahmin ettiğimizden daha fazla. Böyle giderse sadece ön siparişlerle saatlerimizi tüketebiliriz. Siz de eğer bu ailenin bir parçası olmak isterseniz, websitemize şöyle bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Tavsiyem ürünler bitmeden elinizi çabuk tutmanızdır. Detaylı bilgi için www.thewoodstone.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dünya'nın En İlham Verici 5 Şehri

Posted on September 06, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Aslında buraya 5 ilham verici değilde 100 ilham verici şehir yazmak isterdim, çünkü o kadar çok var ki, ancak ben size şimdilik 5 tanesini, diğerlerini de daha sonra vereceğim. İçlerinden gittiğim ve ilham verici olarak nitelendirdiğim 5 şehri sırasıyla tanıtacağım. İlk olarak ilham vermek ne demek onu cevaplayalım. İlham vermek, manzaralarıyla ve eşsiz güzellikleriyle yaşama isteği uyandıran, ferahlatan ve canlandıran özelliklerdir. Şöyle ufak bir gölün ortasında inanılmaz güzel bir adadan gölün eşsiz rengiyle ve alp dağlarının beyaz örtüsüne bakmak oldukça keyif verici ve ilham kaynağıdır örneğin.

1-Kapadokya, Türkiye

ahşap saat

Neredeyse 100 milyon yıl önce bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu tabakanın ve yağmur ve rüzgar aşınmaları kaynaklı oluşmuş bir bölgedir. Okurken bile içinizin bir değişik olduğunu biliyorum. Çünkü cidden inanılması zor bir oluşum, ancak biz bunun nasıl oluştuğundan ziyade güzelliklerinden bahsedeceğiz. Güneşin doğumuyla beraber aynı zamanda balonların da yükselişi ve güpgüzelim manzara eşliğinde eşiniz dostunuz ya da akrabanız ile geçireceğiniz vakit inanın paha biçilemez. Aynı zamanda bir dağ evinde konaklamak ya da dağların oluşturduğu tabakanın yanından ATV kiralayıp oradan geçmenizi, gün batımını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

2-Santiago, Şili

ahşap saat

Güney Amerika'da bulunan Santiago Şilinin başkentidir. Ayrıca şu anektodu vermeden geçmeyeceğim. Şili dünyanın en uzun sahil şeridi olan ülkesi ve kuzey güney doğrultusunda Antarktikaya uzanan bir ülkedir. Şehrin en görülmeye değer yerlerinden ve aynı zamanda ilham verici olan yeri Santa Lucia tepesidir. Eşsiz manzarasıyla ve yukardan şehre bakıldığında doyum olmayan bir güzelliğe sahiptir. Özellikle oraya çıktığınızda mutlaka teleferiğe binip doyasıya fotoğraf çekip, bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

3-Lisbon, Portekiz

Woodstone ahşap saat

Lizbon, avrupanın gezilebilecek en renkli yerlerinden biridir. Aynı Roma ve İstanbul gibi 7 tepenin üzerinde kurulmuş bir şehirdir. Buram buram tarih kokan caddelerinde ve yıllarca hizmet veren Tramvay seyahatinde ve deniz manzaralı restoranlarında yemek yemek inan paha biçilemezdir. Aynı zamanda Unesco dünya mirası listesinde yer alan Belem kalesine gidip orada gösterişin ve tarihin izini sürebilirsiniz. Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, Alfama bölgesine gidip orada diler kitap dilerseniz de şiir yazın. Eminim iyi gelecektir.

4-Ljubljana, Slovenya

hediyelik eşya

5 Yıl önce ilk olarak burası neresi dediğim bir yerdi, ancak ben böyle güzel, ben böyle tatlı, ben böyle muhteşem bir şehir görmedim dedittirdi burası bana. İnanılmaz ötesi bir şehir. Şehrin göbeğinde ve dağın tepesinde bir kale, etrafı nehir, kano ve tekne turları tam bir büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Özellikle şehirden kendinizi soyutlamak isterseniz, gideceğiniz tek yer Tivoli parkı olsun, sanki kilometrelerce şehirden uzaklaşmış gibi bir his. Ve son olarak Bled adası, işte tam bahsettiğim yer de burası. Gölün ortasında bir ada ve adadaki kilise, eşsiz manzarasıyla tepesinden kar eksik olmayan Alp dağları.. Bir o kadar mütevazi bir o kadar cesur bir yer. Burayı gezmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

5-Sydney, Avustralya

kol saati

Avusturalyanın en eski yerleşim yeridir. Eskiden kabilelerin yaşadığı, denize yakınlığıyla bilinen en eski yerleşim yeridir. Herkes Avustralyanın başkenti diye bilir ancak, Avustralyanın başkenti Canberradır. Burada olmazsa olmazı en güzel sahillerinde denize girmek, çadır kurmak ve ateş yakmaktır. Darling limanına giderek cıvıl cıvıl bir gün geçirebilirsiniz. Hiç kuşkusuz dünyanın en gözalıcı mimarlarından bir tanesi de burdadır, o da Sdyney Opera evidir. Gitmişken Sdyney Harbour köprüsünü ve Tarango hayvanat bahçesine mutlaka uğrayın, daha önce karşılaşmadığınız şeylerle karşılaşabilirsiniz. :)

Sonbahara hazırlanın!

Posted on August 29, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Ağaç yapraklarının yeşilden sarıya dönmesiyle, havaların soğumaya başlamasıyla ve kışlıkların raflara inmesiyle sonbaharın geldiğini rahatça anlayabiliriz. Bu mevsim kimileri için hüzün, kimileri içinse tatlı bir eğlenceyi getirir. Ben biraz hüzünlenirim ancak bu mevsim geldiğinde artık terlemezsin ve güzel esintilerle adete kışın gelişini kutlarsın. Çok da fazla uzun sürmez, ya akışına bırakırsın hemen kış gelir ya da uzun uzun evinde kahveni yudumlayarak ağaç yaprakların düşüşünü izlersin. 

Yeryüzünde tüm canlılarda olduğu gibi insanoğlu da mevsimlere göre ayak uydurmak zorundadır. Zaman akıp geçiyor ve dur denilmiyor, ya elinizi çabuk tutar, modaya ayak uydurursunuz ya da moda bana göre değil deyip sonradan ayak uydurmak zorunda kalırsınız.

ahşap kol saati

Bu mevsimde yazlık eşyalar raflara kalkar ve onun yerine kışlıklar çıkarılır. Bu da tam anlamıyla alışveriş sezonu demektir. Eğer kışlık eksiğiniz varsa soluğu alışveriş sitelerinde alırsınız ve size göre kıyafet ve aksesuar arayışına girersiniz. Size bu konuda biraz yardımcı olmak istiyorum. Her mevsim takılabilecek ancak sonbaharda Woodstone ahşap kol saatlerinin yeri tamamen ayrıdır. Hiç bir insan yoktur ki yeryüzünde Woodstone ahşap kol saatini taksın ve etrafındakilerin ilgisini çekmesin.. bu imkansız. Sizde tarzınızla fark yaratmak istiyorsanız, ürünlerimize şöyle bir bakın derim.

Tabi ki sadece Woodstone ahşap kol saati değil olay, önemli olan mevsime göre uyum içinde giyinmek ve tarzınızı belirlemek. Bunun daha bir sürü yolu var mesela seçtiğiniz elbiseler artık açık renkli değil daha çok sonbaharı andıracak tarzda renkler olur, gül ağacı rengi, ak ağaç rengi ya da ceviz ağacı renkleridir.

ahşap saat

Sonbahar aynı zamanda unutulmaz bir tatil için çok elverişlidir. Sizlere önerim, ağaç yapraklarının düşüşünün izlenebileceği dağ manzaralı bir otel ya da kamp yapmak isterseniz ve İstanbul'da ikamet ediyorsanız kesinlikle Bolu'yu öneririm. Eğer İzmir'de ikamet ediyorsanız kaz dağları ve spil dağı sizin için biçilmez bir kaftan özelliği taşır. Aslına bakarsanız güzel ülkemizin her yeri her mevsim o kadar güzel ve eşsiz oluyor ki bunun için say say bitmez. Batısından tutunda doğusuna kadar harika doğa güzelliklerimiz var. Evet, sizde bir an önce sonbaharın çoşkusuna katılıp planlarınızı yapın! Websitemizi ziyaret etmeyi de unutmayın. :)

Eğer sizinde eklemek istediğiniz birşey olursa çekinmeden bizimle irtibata geçebilirsiniz!

Doğaya yaklaşın!

Posted on August 10, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Bir çok şeyin değerini bilemediğimiz gibi insanoğlu doğanın da değerini bilmiyor. Halbuki bizi hayatta tutan doğadır ve doğa olmadan, su olmadan, ağaçlar olmadan yaşayamayız. Biz insanoğlu görevimizi yaptığımız ve çevreye baktığımız takdirde bu dünyayı yaşanılabilir bir dünya kılarız, ancak yerlere çöp attıkça, çevreyi ve denizleri kirlettikçe veya havayı kirlettikçe hem dünyanın ömrünü hem de kendi ömrümüzü kısaltıyoruz.

Biz Woodstone ahşap saat ve gözlük firması olarak bunun bilincindeyiz ve satılan her saat başına TreesForTheFuture aracılığıyla bir tane fidan dikiyoruz. Aynı zamanda çoğu kişinin zannettiği gibi saatleri üretmek için ağaçları kesmiyoruz bununla birlikte doğaya katkı sağlamak amacıyla da ölü ağaçları ve kullanmayacak durumda olan ağaçları değerlendiriyoruz.

Doğa bize inanılmaz bir imkan sunuyor. Yiyeceğimizi, giyeceğimizi hatta oturduğumuz evi dahi doğa bizlere sunuyor. Eğer bunun değerini bilmez isek ve bunun için girişimlerde bulunmazsak sonumuz pek de iyi olmaz. Bir diğer konu ise atıkları değerlendirmek, biz Woodstone ahşap saat ve gözlük şirketi olarak orman atıklarını çok iyi bir şekilde değerlendiriyoruz. Atık değerlendirme sayesinde dünyamızı daha yaşanılabilir kılabiliriz ve bunun için hepimize görevler düşmektedir.

Bu görevlerden kısaca bahsetmek istersek, Doğa dostu ürünler kullanmak, çevreye karşı duyarlı olmak, geri kazanımı olmayan ürünleri kullanmamak ve eğitimi hiç bir zaman bırakmamaktan geçer. Aslında bunların en başında eğitimi saymak gerekir, çünkü Herbert Spencer'ın da dediği gibi ''Eğitimin asıl büyük amacı, bilgilenmek değil, eyleme geçmektir'' sözü bize çok şey anlatıyor.

Bloğumun sonunda sizlerden bir de ricam olacak. Eşinize, dostunuza, yakınlarınıza ve özellikle de çocuklarınıza doğayı sevidirin, doğa olmadan bizlerinde olmayacağını ve dünyanın yok olacağını çocuklarınıza anlatın. Çocuklar bizim ve bu dünyanın gelecekledir, onlara gerekli olan eğitimi ilk önce siz, anne ve babaların vermesi gerekmektedir. Onlara doğa dostu ürünler kullanmayı ve geri dönüşümü olan ürünler kullanmayı öğretin.

Eğer siz de bu konu hakkında katkı sağlamak isterseniz, bizimle irtibata geçebilirsiniz.