News

En Güzel 5 Sevgililer Günü Hediyesi!

Posted on February 01, 2018 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Takvimler her yıl Şubat'ın 14'ünü gösterdiğinde tüm dünya genelinde Sevgililer günü kutlanır. Sevgililer birbirlerine kartlar, çiçekler gönderir ve hediye alırlar. Zaman geçtikçe de alınabilecek hediye seçenekleri epey azalmış durumdadır. Sevgililer günü için alınabilecek en özel 5 hediye seçenklerini aşağıda sizler için hazırladım.

1-Woodstone Ahşap Saatleri

Ahşap saatler Sevgililer günü için alınabilecek şık, mütevazi ve benzersiz hediye seçenekleri arasında ilk sırada yer alır. Farklı ağaç türlerinden yapılmış tamamen ölü ağaçlardan elde edilen saatlerin farklı modelleri vardır, mesela Troy ceviz ağacı, sandal ağacı, gül ağacı ya da ak ağaç modelleridir. Hem erkek hem kadın modelleri de mevcuttur.

Valentine's day gift wood watch

2-Woodstone Ahşap Gözlükleri

Ahşap gözlüklerde, ahşap saatler gibi benzersiz bir hediye seçeneğidir. Eleanor, Venice ve James modelleri şık, sade ve ince hatlarıyla güneş gözlüğü koleksiyonundaki en dikkat çekici modellerdir. Modellerin hepsi unisex'dir.

Valentine's day gift wood sunglasses

3-Takı

Alternatif olarak ise takı çeşitlerini de önerebilirim mesela yüzük, kolye ya da bilezik olabilir. Ona kendisini özel hissettiren güzel bir kolye gayet şık olur, bu sayede unutulmaz bir ana tanıklık edebilirsiniz.

Valentine's day gift ideas

4-Parfüm

Parfümler her zaman kurtarıcı hediyeler olmuşlar, özellikle bayanlar evlerinde onlarca parfüm olmasına rağmen yeni gelen hediye parfümlere bayılırlar. Size sadece sevgilinizin hangi kokuyu beğendiğini öğrenmek kalıyor mesela meyve kokuları, şekerimsi kokular ya da rahatlatıcı kokular gibi.

Valentine's day gift ideas

5-Şarap ve Çikolata

İnsanların büyük çoğunluğu çikolataya hiçbir zaman hayır diyemez özellikler bu tip günlerde yanında şarap da olması kaliteli bir ana tanıklık edebilir. Kırmızı şarapla siyah çikolata ya da beyaz şarapla, beyaz çikolata ağızda harika bir tat bırakır. Böyle bir ortamı oluşturmak sevgilinize ya da eşinize hediye almasanız dahi güzel bir jest yapmış olursunuz.

Valentine's day gift ideas

Kara Cuma'da Alışveriş Yapmak İçin 5 Neden!

Posted on November 23, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

İşte bir Kara Cuma daha geldi çattı. İtiraf etmek gerekirse bende Kara Cuma'da alışveriş yapanlardanım çünkü birçok firma büyük çapta indirim yapıyor ve bir çok kişi için tasarruf  yapma olanağı sunuyor. Kara Cuma yılın sadece Şükran gününden sonra gelen cuma olur ve bu Cuma insanlar erken kalkar, bunun için hazırlık yaparlar. Şirketler ise genelde büyük indirimler için akşamı beklerler. 

Kara Cuma resmi tatil değildir ancak California ve bazı eyaletler bu günü Şükran gününden sonra geldiği için tatil ilan etmiştir. Kara Cuma Amerika, Kanada ve İngiltere'de kutlanır ama küreselleşen dünyada hemen hemen bütün ülkedeki şirketler bu güne özel ciddi yatırımlar yapmaktadır.

black friday wood watches

İşte size Kara Cuma'da alışveriş yapmak için 5 neden!

1-Genelde Kara Cuma'ya özel şirketler indirim kodları verir. Tek yapmamız gereken websitelerini ve sosyal medya hesaplarını takip etmektir.

2-Kara Cuma ayrıca tarihi bir gündür, insanlar bu günde daha fazla sosyalleşir, kuyrukta sıra beklerken ya da mağazalarda tanışanlar olur hatta o gün tanışıp evlenenler bile olur.

black friday wooden watches

3-Mümkün olduğunca o gün geç saatlerde alışveriş yapın çünkü şirketler daha fazla satış yapmak için daha fazla indirim kodu verirler.

4-Şirketlerin email adreslerine kayıt olmayı da unutmayın. Hemen hemen bütün şirketler bu güne özel indirim kodlarını sosyal medya hesaplarından ve email yoluyla müşterilerine iletirler.

wooden watches black friday

5- Kara Cuma'da çocuklarınıza en uygun fiyatlar da hediye alabilirsiniz. Size tavsiyem akşam üzeri size en yakın AVM'ye gidip bir çok fırsatları değerlendirebilirsiniz.

ŞÜKRAN GÜNÜ

Posted on November 14, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Şükran günü 1863 yılından beri Amerika Birleşik Devletlerinde kutlanan bir tatildir, ayrıca Kanadalılar tarafından da kutlanmaktadır. Yılın bu zamanında ailelerin her bireyi bir çatı altında toplanıp güzel vakit geçirirler ve geleneksel olarak sofrada hindi ve kabak turtası da eşlik eder. Şükran günü demek şükretmek demektir. Şükran günü, sahip olduklarımıza şükretmek için güzel bir fırsattır. Aslında sadece şükran gününde şükretmemeli insan. Biz insanoğlu malesef koşuşturmadan, şükretmeyi unutuyoruz. O yüzden bu bayramın önemi bizler için daha büyüktür.

thanksgiving day wooden watches

Bu yıl şükran günü Kasımın 23'üne denk geliyor ve o gün hemen hemen tüm restaurantlar, pizzacılar, hamburgerciler kapalı olur, bunun nedeni ise her bireyin bir çatı altında toplanmasını sağlamak. Böylece aile kavramının ne kadar önemli olduğunun bilincine varılır. Bu günde sofrada kocaman bir hindi ve tatlı olarak da kabak turtası paha biçilemezdir.

Şükran günü ayrıca Amerikada ve Kanadanın çoğu yerinde hem hava hemde kara yollarında epey bir trafik oluşturur. Çünkü Amerikanın, Kanadanın hatta dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan insanların bu dört günlük tatili fırsata çevirip ailelerinin yanlarına gitmeleri sadece Amerikada değil tüm dünyada trafik oluşturur.

thanksgiving day wooden watches

Bu bayramda aileler birbirlerine hediye de alırlar. Eminim şükran günü için alınacak bir sürü hediye türleri vardır ancak bu bayrama özel hediyelerin daha eşsiz olması gerekir. Mesela, Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri bu şükran günü için alınabilecek en güzel, organik, değerli ve emsalsiz hediye seçenekleri arasındadır. 

Yazı ile ilgili yorum yapmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DÜNYANIN ÇEVRECİ ŞEHİRLERİ

Posted on November 02, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Bu bloğumda sizler için derlediğim dünyanın farklı yerlerinde olan 5 çevreci şehri tanıtacağım. Bu şehirlerin ortak özelliği belediyeler ve insanların çevreyi korumak için beraber hareket etmesidir. Bu, farklı yöntemlerle sağlanıyor, mesela doğayı koruyan ve çevreci evlerin yapılması, insanların toplu taşıma araçlarını kullanması ve elektrikli arabaların kullanılması gibi örnek verebiliriz. Ama malesef başkentler bu konuda epey bir sınıfta kalmış durumdadır...


wood watch

1-Kopenhag, DANİMARKA

Kopenhag, Danimarkanın başkenti olup çevresinde bolca park ve nehirleri vardır. Kopenhaglılar organik beslenmeyi, elektrikli bisiklete binmeyi ve parklarda güneş banyosu yapmaya bayılırlar. Bu şehir aynı zamanda 2014 yılında Avrupanın en çevreci başkenti seçilmiştir. Kopenhag belediyesinin bu başarıyı korumak amacıyla hedefi de bulunmaktadır. 2025 Yılına kadar CO2 tükemini nötrleme gayeleri vardır. Ayrıca burada bulunan çoğu otelin kendilerine ait resmi bir çevre sertifikaları dahi bulunmaktadır.


wooden watch

2-Amsterdam, HOLLANDA

Amsterdam aslında bisiklet şehri olarak anılan ilk şehirdir. Amsterdam insanları elektrikli ve normal bisiklete binmeyi çok sever, bisikletlerin, kendine özgü yolu bile vardır ve işe gidiş ve çıkış saatlerinde trafik olmaktadır. 2010 Yılında Amsterdam bir de iklim liderliği ödülü kazandı. 2040 yılına kadar CO2 oranını yüzde 40 oranında azaltmayı amaçlayan Amsterdam bu konuda oldukça olumlu adımlar atmayı başarmış durumda.


wooden watches

3-San Francisco, AMERİKA

ABD ve Kanada'daki çevresel performans incelemesinde San Francisco, Kuzey Amerikadaki en çevreci şehir olarak yerini almaktadır. CO2 kullanımı azlığı, enerji, arazi kullanımı, ulaşım, atıklar, hava ve çevre yönetiminde ise San Francisco bu konuda lider pozisyonundadır. Kaliforniya belediyesi, insanların toplu taşıma araçlarının çoğaltılması ve geri dönüştürülmüş ürünler üretmesini teşvik etme planları vardır.


gift wooden watches

4-İzmir, TÜRKİYE

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alır ve Türkiye'nin 3. büyük şehridir. Ayrıca, Türkiye'nin en avrupai şehirlerinden birisidir. İzmir belediyesi, kısa süre önce Türkiye'nin ilk tam elektrikli otobüs filosunu hizmete açarak çevre dostu yatırıma başlamıştır. Bu otobüs filosu sayesinde İzmir'in toplu ulaşımında 162 bin 692 litrelik akaryakıt kullanımından tasarruf edilmiş ve 436 ton karbondioksit salımının önüne geçilmiş oldu. Aynı zamanda duyumlarımıza göre filoya gelecek yıl da 400 adet daha otobüs alınması planlanıyor. İzmir yaklaşık olarak 60 km'lik bisiklet yoluna sahiptir. İzmir halkı ve çevresinde bulunan illerde yaşayan insanlar bu bisiklet yoluna akın ediyor.


stainless steel and wood watches

5-Adelaide, AVUSTURALYA

Son zamanlarda iklim meselesi dünyanın en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Adelaide şehri ise bu konuda en duyarlı şehirlerden biridir. Bu şehir Avusturalya'nın güneyinde yer almaktadır. 2015/2016 Yıllarında bir belediye çalışanı, toplam birikimlerinin % 1'ini İklim Değişikliği Eylem Girişimleri Fonu'na ayırdıklarını belirtmiştir. Bu da yaklaşık olarak 932,000 ABD dolarıdır. Adelaide şehri hakkında bir başka gerçek ise 2007 ve 2013 yılları arasında bu şehrin karbon emisyonları % 20 azalmıştır ve son olarak her evde farklı çöp bidonları vardır, bu yüzden de atıkları ayırıyor ve kaynakları akıllıca kullanıyorlar.


Cadılar Bayramı Yaklaşıyor! 🎃

Posted on October 26, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Dünya da bir çok insan başta Amerika olmak üzere Halloween yani cadılar bayramını ekimin 31'inde kutlarlar. Bu bayramı genelde ilginç tarzda kıyafetler giyerek ve ufak tefek partiler vererek geçirirler. Kimileri aileleriyle kimileri sokakta arkadaşlarıyla vakit geçirirler. Günün sonunda ise aileler hep birlikte korku filmi izlerler.

Genelde yurtdışında kutlanan bu bayramın özellikleri arasında çocukların en çok sevdiği Trick or Treat oyunu vardır. Bu oyunu kısaca anlatacak olursak, mahallenin çocukları ilginç kostümler giyerek kapı kapı dolaşırlar ve kapıyı açan kişiye sorarlar, Trick or Treat yani şeker ya da oyun derler, bunun sonucunda ev sahibi ya şeker verir ya da çocuklar ona ufak bir oyun oynarlar ama genelde çocukların elleri şeker dolu olarak evlerine dönerler.

wood watches

Bu cadılar bayramında insanlar çok farklı kostümler giymek isterler bu yüzden Woodstone olarak hemen hemen her cadılar bayramı kostümü için farklı renklerde ürünlerimiz bulunmaktadır. Mesela sarı veya beyaz tonlarında bir elbise giyerseniz, ak ağaç modelimizi, siyah veya koyu elbiseler giyerseniz sandal ağacı modellerini, kırmızı giyerseniz gül ağacı modelini öneririz.

Daha detaylı bilgi için aşağıda ve yukarda bulunan fotoğraflara tıklayarakta giyeceğiniz kıyafete en uygun saatleri seçenebilirsiniz.

Woodstone wooden watches

Biz de Woodstone ahşap saatleri şirketi olarak cadılar bayramına özel müşterilerimize %15'lik bir indirim yaptık. İndirim kodunuz ''halloween17'' ve Ekimin 31'ine kadar kullanabilirsiniz. 

Bu cadılar bayramında cebinizde şeker kolunuzda Woodstone ahşap saati eksik olmasın!  🎃

Ahşap Saatleri Popüler Yapan 5 Etken!

Posted on October 17, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Günümüzde erkeklerin ve kadınların taktığı saatlerin boyutları ilginç bir şekilde büyümüştür. Bu ayrıca kişilik özelliği ile de alakalı bir durumdur. Erkeklerin taktığı saatlerin ortalama büyüklüğü 42mm ve kadınların taktığı saatlerin ortalama boyutu ise 35mm'dir. Biz Woodstone olarak erkek, kadın ve unisex saatler üretiyoruz. Saatleriniz ahşap olduğu müddetçe boyutu ne kadar küçük ya da ne kadar büyük olursa olsun her zaman size yakışacağını düşünüyoruz.

Şimdi sizlere ahşap saatleri bu kadar popüler yapan 5 etkenden bahsedeceğim,

Craftmaster collection stainless steel wood watch

1- Ahşap saatler doğa dostudur

Doğa dostu ürünler denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri tabi ki Woodstone'dur. Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri tamamen doğal materyellerden yapılmaktadır. Siz de bizim ürünleri kullanarak aslında doğaya katkı sağlıyorsunuz ve farkındalık yaratıyorsunuz. Ürünlerimiz güzel görünmekte kalmayıp, doğa dostu ve çevreci olmaları da ön plana çıkaran etmenlerdendir. Ayrıca ahşapın dayanıklılığı, saatlerin estetiğiyle buluşunca inanılmaz bir ürün ortaya çıkıyor. Woodstone ahşap saatleri ya da gözlükleri okulda, işyerinde hatta seyahate çıktığınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 2-Ahşap saatler oldukça estetiktir

Woodstone ahşap saatleri estetik görünümüyle insanların ilgisini çekmektedir. Son zamanlarda da piyasaya yeni tanıttığımız ürünümüz olan Craftmaster bu övgüleri oldukça hakediyor. Satışa sunduğumuz 5 ayrı Craftmaster modelinden 100'er adet ürettik ve şimdiden stoklar bitmek üzere. Eğer sizde bu modelden almak isterseniz, elinizi çabuk tutsanız iyi olacak!

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 3-Ahşap saatler sağlıklıdır

Ürünlerimiz de hiç bir şekilde sağlığı tehdit eden malzemeler kullanılmamaktadır. Şu bilgiyi de veremeden geçemeyeceğim, bilim adamları çelik, alüminyum ya da plastik gibi malzemelerin ısıyıa karşı duyarlı olduğunu ve bundan etkilendiğini kanıtlamışlardır. Ancak Woodstone ahşap saatleri tamamen organik saatlerdir.

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 4-Ahşap saatler hipoalerjeniktir

Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri tamamen doğaldır ve işlenmemiş ağaçlardan üretilmektedir. Bu yüzden ürünlerin hepsi hipoalerjeniktir. Ahşap doğal bir materyaldir, bilekten nem emer ve saatin görünümünü korumasına yardımcı olur.

Craftmaster collection stainless steel wood watch

 5-Ahşap saatler çevrecidir

Ahşap, doğal olarak yetişen ve yenilebilir malzemelerden biridir. Woodstone ahşap ürünleri hem geri dönüştürülebilen ürün olması hem de doğaya sağladığı katkılarıyla şüphesiz doğa dostu bir markadır. Aynı zamanda doğanın korunması Woodstone için çok önemli, bu yüzden her satılan ürünlerde Trees for the Future organizasyonu araçılıgıyla 10 adet ağaç dikiliyor.

Sizinde konu hakkında değerli yorumlarınızı bekliyorum,

Farklı Malzemelerden Yapılmış Saat Türleri

Posted on October 04, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Bir çok insan farklılığı sever. Bir ürün herkes tarafından kullanılmaya başlandığında, o ürünün popüleritesi azalır ve insanlar tercih etmemeye başlarlar. Bu yüzden saat tasarımcıları modaya uygun, daha farklı ve kimsenin akıl edemeyeceği saatler dizayn etmeye başladılar.

Sizin için hazırladığım ilginç metaryellerden yapılmış olan saat türlerini aşağıda paylaşıyorum.

1-Ahşap saatler

Son zamanlarda adından çok bahsettiren ahşap saatler git gide hayatımıza yerleşiyor. Bu metaryelin hafif, dayanıklı, doğal ve tamamen doğaya ayak uydurması gibi etkenler popülerliğini arttıran özelliklerdendir. Aynı zamanda şık görünümüyle de saat kullanıcılarından tam not almayı başarmış durumda. Özellikle Woodstone ahşap saatleri, her satılan ürün başına 10 adet ağaç dikiyor. Bu da şirketin çevreye karşı ne kadar hassas olduğunu gösteriyor. Ahşap saatler hem kendiniz için hem de eşinize, dostlarınıza ve yakınlarınıza alabileceğiniz muhteşem hediye türleri arasındadır. Özellikle Woodstone ahşap saatlerinden birini takan biri eminim çevresindekilerin ilgisini çekmeyi başaracaktır.

2-Mermer saatler

Mermer saatler bazı kesimin ilgisini çok çekmektedir. Burada paylaştığım fotoğraftaki saat güzel görünümlü bir saattir ve içi tamamen mermerden oluşmuştur. Özellikle akşam yemeklerinde şık bir elbise ile beraber takılabilecek veya düğünlerde size eşlik edebilecek çok klas bir saat tarzıdır.

3-Kompozit saatler

Kompozit saatler veya diğer adıyla alaşım saatleri çok ufak bir kitle tarafından beğenilir çünkü görünüş itibariyle çok farklı bir tarzı vardır. Burada paylaştığım saat yılanı andırsa da bazı kıyafetlerle kombine edildiğinde adından çok bahsettirebilecek bir saattir. Aynı zamanda böyle saatlerin led ışıkları da vardır ve bu özellik saati daha da çekici kılmaktadır.

4-İşlenmiş saatler

İşlenmiş saatler aslında çok ilgi çekici saatlerdir. Burada paylaştığım saat, içine timsah motifi eklenmiş ve kalan diğer iç yüzü tamamen işlemedir. Siz de kendi tasarımınızı ya da beğendiğiniz bir motifi herhangi bir saatçinin birinde işletebilirsiniz. İşlenmiş olacağı için fiyatı diğer saatlere göre biraz daha pahalı olacaktır ama merak etmeyin sevdiğiniz saat için değecektir.

5-Akıllı saatler

Aslında akıllı saatleri en başa yazmam gerekiyordu çünkü son zamanlara damgasını vuran ve akıllı telefonlarla uyumlu olan bu saat türü bütün övgüleri hak ediyor. Akıllı saatlerden telefon konuşması, mesajlaşma hatta görüntülü arama dahi yapabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra saatin özellikleri arasında, fotoğraf görüntüleme, video izleme hatta kan değerlerinizi ölçümleme aleti olarakta kullanabilirsiniz. Apple ve Samsung en değerli akıllı saat üreticilerindendir çünkü telefonlara direk uyum sağlayabiliyor. Ek olarak mesela, dışarıya çıkacaksınız ve hava durumunu kontrol etmeyi unuttunuz, merak etmeyin akıllı saatiniz yanınızdaysa hiç yerinizden kalkmadan kontrol edebilirsiniz.

Şimdi sıra sizde, sizde farklı metaryellerden yapılmış diğer saat türlerini bizimle paylaşabilirsiniz. :)