News

Doğaya yaklaşın!

Posted on August 10, 2017 by Fatih Cigdem

Bir çok şeyin değerini bilemediğimiz gibi insanoğlu doğanın da değerini bilmiyor. Halbuki bizi hayatta tutan doğadır ve doğa olmadan, su olmadan, ağaçlar olmadan yaşayamayız. Biz insanoğlu görevimizi yaptığımız ve çevreye baktığımız takdirde bu dünyayı yaşanılabilir bir dünya kılarız, ancak yerlere çöp attıkça, çevreyi ve denizleri kirlettikçe veya havayı kirlettikçe hem dünyanın ömrünü hem de kendi ömrümüzü kısaltıyoruz.

Biz Woodstone ahşap saat ve gözlük firması olarak bunun bilincindeyiz ve satılan her saat başına TreesForTheFuture aracılığıyla bir tane fidan dikiyoruz. Aynı zamanda çoğu kişinin zannettiği gibi saatleri üretmek için ağaçları kesmiyoruz bununla birlikte doğaya katkı sağlamak amacıyla da ölü ağaçları ve kullanmayacak durumda olan ağaçları değerlendiriyoruz.

Doğa bize inanılmaz bir imkan sunuyor. Yiyeceğimizi, giyeceğimizi hatta oturduğumuz evi dahi doğa bizlere sunuyor. Eğer bunun değerini bilmez isek ve bunun için girişimlerde bulunmazsak sonumuz pek de iyi olmaz. Bir diğer konu ise atıkları değerlendirmek, biz Woodstone ahşap saat ve gözlük şirketi olarak orman atıklarını çok iyi bir şekilde değerlendiriyoruz. Atık değerlendirme sayesinde dünyamızı daha yaşanılabilir kılabiliriz ve bunun için hepimize görevler düşmektedir.

Bu görevlerden kısaca bahsetmek istersek, Doğa dostu ürünler kullanmak, çevreye karşı duyarlı olmak, geri kazanımı olmayan ürünleri kullanmamak ve eğitimi hiç bir zaman bırakmamaktan geçer. Aslında bunların en başında eğitimi saymak gerekir, çünkü Herbert Spencer'ın da dediği gibi ''Eğitimin asıl büyük amacı, bilgilenmek değil, eyleme geçmektir'' sözü bize çok şey anlatıyor.

Bloğumun sonunda sizlerden bir de ricam olacak. Eşinize, dostunuza, yakınlarınıza ve özellikle de çocuklarınıza doğayı sevidirin, doğa olmadan bizlerinde olmayacağını ve dünyanın yok olacağını çocuklarınıza anlatın. Çocuklar bizim ve bu dünyanın gelecekledir, onlara gerekli olan eğitimi ilk önce siz, anne ve babaların vermesi gerekmektedir. Onlara doğa dostu ürünler kullanmayı ve geri dönüşümü olan ürünler kullanmayı öğretin.

Eğer siz de bu konu hakkında katkı sağlamak isterseniz, bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Ahşap saat ve gözlüğüme nasıl bakmalıyım ?

Posted on August 03, 2017 by Fatih Cigdem

Ahşap temizleme işi araba temizlemeye benzemez. Özellikle ahşap kol saati ya da ahşap gözlüğü temizlerken daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ahşap diğer metaryellere benzemez. İlk başta olabildiğince sudan uzak tutmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bu temizleme işlemi hem ürününüzü hem de cebinizi güldürür çünkü saatiniz daha az yıpranır ve yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Woodstone saatlerimiz ve gözlüklerimiz kimyasal madde kullanılmamış doğal ahşaplardan üretilmiştir. Bu yüzden hiçbir şekilde alerji yapmazlar. Ahşap nemi emdiği için, saati her kullandığınız vakit bileğinizdeki nemden faydalanıcaktır. Buda ahşapın doğal görünümünü korumasında faydalı olucaktır.

Eğer saatinizi veya gözlüğünüzü temizlemek isterseniz, bir peçeteye az bir miktar zeytin yağı ve limon suyu uygulayabilir ve saatin veya gözlüğün ahşap kısımlarını silebilirsiniz. Daha sonra başka bir mendil ile ürünün üzerindeki fazla yağı temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı ayrıca ahşap ürünün daha güzel görünmesini sağlıyacak ve ahşapın ömrünü uzatıcaktır.

Zaman zaman ahşap kısımlara dudak veya el kremi, ceviz yağı, yada balmumu kullanmanızıda tavsiye ederiz.

Ellerinizi yıkarken saatinizi rahatlıkla takabilirsiniz, sadece yapmamanız gereken suya direk temas. Mesela saatiniz kolunuzdayken duşa, havuza ya da denize girmeyin. Ama yağmur altında ıslanmayı seviyorsanız, bunu rahatlıkla ahşap saatinizi çıkarmadan yapabilirsiniz. :)

Siz de bizimle aklinizda kalan diğer soruları paylaşabilirsiniz.

Düğün Mevsimi başladı!

Posted on July 20, 2017 by Fatih Cigdem

Havai fişekler, mumlar, çiçekler bunların hepsi bize düğün mevsimini hatırlatıyor. Aslında yılın her zamanı düğünler yapılır ancak asıl düğün sezonu ilkbahar sonu ve yazdır. Çiçekler açtığında, güneş parladığında ve kuşların cıvıltısıyla beraber aklımıza hem yaz hem de düğünler gelir.

Düğününüzde güzel bir şarkı seçmek, ya da günlerce hangi gelinliği seçsem diye düşündüğünüz günler bu işin en zor ve en önemli işlerindendir. İşte tam bu konuda sağdıçlar ve nedimeler devreye girer. Onlar aslında halkın gözü gibidirler, size önceden neler yapılması ve neler yapılmaması gerektiğini hatırlatırlar. Ve hepsinin birer uyum içinde olması gerekmektedir. Aynı takım elbise ya da aynı takıları takmaları düğününüzü insanlara hayran bırakmalarını sağlarlar.

O kadar çok düğün gelenekleri vardır ki. Mesela bazı balkan ülkelerinin düğünde oynadığı Sirtaki, Zeybek ya da karadeniz düğünlerinin olmazsa olmazı Horon dansları oynanır. Amerika, Kanada gibi farklı ülkelerin düğünleri ise daha sade ve mütevazi olur. Gelin ve damat düğünlerde illa ki gergin olurlar ve bazıları bunu atlatmak için dans dersleri alırlar. Bu dersler kalabalığın önünde sizi daha rahat olmanızı sağlacaktır.

Güzel bir düğünde, giydiğiniz gelinlik, nedimelerin ya da sağdıçların giydiği her aksesuar ve detaylar çok önemlidir. Kusursuz bir düğün için bütün nedimelerin ya da sağdıçların giydiği her şey aynı olmalıdır. İşte tam bu konuda bizim Woodstone ahşap saatleri devreye girer ve hepsinin birer uyum içinde olmasını sağlar.

Düğünün hangi saatte yapıldığı da son derece önemlidir. Bence, en güzel düğün saati akşamüstü saatleridir. Çünkü bu saatte yapılacak olan düğünlerde sıcak havada hem çok terlemezsiniz hem de güneşin batışının altında güzel bir düğün ziyafeti misafirlerinize sunabilirsiniz.

Eğer sizde yazımıza katkı yapmak isterseniz, bize çekinmeden yazabilirsiniz :)

Metal Alerjisi Olanlar İçin Hediye Alternatifleri

Posted on July 06, 2017 by Fatih Cigdem

Kabaca, metal alerjinin tanımını yapacak olursa, gümüş, nikel ve altın gibi metaryellerin vücuda teması halinde, vücutta kötü etki bırakmasıdır. Bu tip alerjiye sahip olan insanların kolye, bileklik, saat, çanta ve diğer aksesuarları takarken iki kere düşünmeleri gerekmektedir. Herhangi bir metalin en ufak temasında deriye kalıcı hasar bile bırakabilir. Çevremizde ise neredeyse 10 kişiden birinde metal alerjisi görülmektedir, özellikle bayanlarda erkeklere göre daha sık rastlanmaktadır.

Metal ile temas eden işlerde çalışan işçilerin bazılarında sonradan dahi görülmektedir. Bu yüzden vücudumuzu iyi analiz edip, kendimize dikkat etmeliyiz. Çocukların erken yaşlarda kulağını deldirmesi ya da piercing takmaları da bu alerjiyi tetikleyen unsurlardandır. Son zamanlarda insanların dikkat etmediği bir diğer unsur ise sahte takılardır. Bu da metal alerjisini tetikleyen bir diğer faktördür. 

Metal alerjisinin herhangi bir ilacı bulunmamaktadır, ancak giydiğimiz kıyafetten, taktığımız aksesuarlara kadar hatta yediğimiz yiyeceklere dahi önem vermeliyiz. İşte burada size gönül rahatlığıyla takabileceğiniz bir kaç ürün göstermek istiyorum.

1-Woodstone ahşap saatleri

Ürünlerimiz sadece şık görünümüyle değil aynı zamanda ahşap olduğu içinde metal alerjisine duyarlı olan insanlarını hoşuna gidebilecek ürünlerdir. Farklı renk ve farklı model seçenekleriyle dileğiniz ürünlerimizi satın alabilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yetişen en kaliteli ve sağlam ağaçlardan saatlerimizi üretiyoruz. Saatlerimiz Akçaağaç, Gül ağacı ve Siyah & Yeşil Sandal ağacı ağaçları kullanılarak yapıldı. Gözlüklerimiz Abanoz , Meşe ve Gülağacı kullanılarak yapılmıştır.

Her ağacın farklı desenleri oldugundan ürettiğimiz saat ve gözlük birbirleriyle tamamen aynı değildirler. Her ahşap ürünün farklı çizgileri ve geçmişi vardır. Ağaç’ın bu özelliği ahşaptan yapılan aksesuarları farklı ve eşsiz kılan diğer unsurlardan biridir. Websitemizdeki fotoğraflar ile size ulaşıcak ürün arasında azda olsa renk ve desen farklılıkları olucaktır ve bu normaldır.

2- Ahşap oyuncaklar

Ahşap oyuncaklar da ahşap saatler gibi metale duyarlı olan çocukların rahatlıkla oynayabileceği oyuncaklardır. Çocukların ilerde metal alerjisini daha ileri boyuta taşımaması içinde bu oyuncaklar gayet kullanışlıdır.

3- Woodstone ahşap gözlükleri

Woodstone ahşap gözlükleri de metale alerjisi olanlar için biçilmiş bir kaftandır. Çünkü Metal alerjisi olan insanlar gözlük takarken çok seçici olması gerekir ve Woodstone ahşap gözlük tam burada da devreye girmektedir. Müşterilerimizin rahatlıkla kullanabileceği bu ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz, fotoğrafı tıklamanız yeterlidir.

Eğer bloğumuza sizde katkı yapmak isterseniz, bize yazabilirsiniz. :)

Ahşap Temalı Hediyeler

Posted on June 21, 2017 by Fatih Cigdem

Hediye almak kolay bir işmiş gibi görense de aslında kime, nasıl ve nereden hediye alınacağına göre değişmektedir. Ben size bu bloğumda ahşap temalı hediyeler ile ilgili kısa kısa bilgiler vereceğim. Tabi ki ahşap hediye denilince akla ilk başta gelen ve markamız olan Woodstone ahşap saatleri veya Woodstone ahşap gözlükleri gelir. Ürünlerimiz tamamen doğal ve farklı türden ağaçlardan yapılmaktadır. Son zamanlarda popüler olan ahşap temalı hediyeleri yılbaşında, doğum günlerinde, ya da sevgililer gününde rahatlıkla alıp hediye edebileceğiniz ürünlerdir. 

Woodstone ahşap saatleri ve Woodstone ahşap gözlükleri yurtdışında ve yurtiçinde popülerliğini gitgide arttırmaktadır. Popüler olmasının ana sebepleri ise şunlardır, ürünlerimizin sağlam duruşu ve estetik görünümlü olması, farklı ağaç seçenekleriyle farklı tarza hitap etmesi, kordon ölçülerinin kişiler tarafından kolaylıkla ayarlanabilmesi ve en önemlisi olan ahşap temalı olmasıdır. Ahşap temalı ürünler, hediye konusunda ilk sırada yer almasa da her zaman alınabilecek hediye seçeneği ile önlerde yer almıştır çünkü ahşabı seven kitle git gide artmaktadır.  

 

Ahşap temalı ürünler tabi ki kol saatinden ibaret değildir. Ahşap temalı oyuncaklardan tutunda ahşap telefon kapları, ahşap kumbaralar hatta ahşaptan yapılmış t-shirtleri bile bulabilirsiniz. Burada önemini vurgalamak istediğim nokta, eğer herhangi bir yakınınız, arkadaşınız ahşap ile ilgisi varsa, işte burada siz hediye alma konusunda bir tık ilerdesiniz. Çünkü ahşap ile ilgili herhangi bir hediyeyi eminim beğenecektir. Ahşap temalı hediyelerin hem doğal olması hem de kullanışlı olması çocuklar açısından da bir hayli avantaj demektir. Biliyorum ailelerinin dikkat ettiği konu da hediyelerin zararlı maddelerden yapılmamış ve doğal olmasıdır. Bu yüzden rahatlıkla kullanabileceğiniz ahşap temalı hediyeleri gönül rahatlığıyla eşinize, dostunuza ve yakınlarınıza hem tavsiye edebilir hem de onlara ahşaptan hediyeler alabilirsiniz.

 Değerli yorumlarınızı ve diğer ahşap hediye seçeneklerini sizde bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

Yıl Dönümü Kutlamaları

Posted on June 15, 2017 by Fatih Cigdem

Son dönemlerde, Yıl dönümü kutlamaları aileler için önemli hale gelmiştir. Aileler arasında olan güzel bir yıl dönümü kutlaması, birbirlerine olan aşkı, sevgiyi ve saygıyı arttırır ve arkasında yıllarca unutamayacakları güzel anılar bırakır. Bu bloğumda sizlere yıl dönümü kutlarken neler yapılabilir ve hangi hediyeler alınabilir, onlardan bahsedeceğim.

Herşeyden önce ilk olarak yıl dönümünüzü unutmamalısınız. Bunu bir not olarak telefonunuza kaydedebilirsiniz ve bunu ilk olarak siz kutlamalısınız. Eminim hiç birşey yapmasanız bile sadece bu, onu mutlu edecektir. İlk yıl dönümleri daha önemlidir. Benim size naçizane tavsiyem, güzel bir restoran olur ya da deniz kenarında bir yer ya da eğer çevrenizde bunları bulamıyorsanız o zaman eşinizi, yemyeşil ağaçların arasında güzel bir piknik yapmaya davet edebilirsiniz. Bunu yaparken sepetinize gül yaprakları koymayı da unutmayın. :)

Eğer yıl dönüm kutlamaktan bıktıysanız, o zaman size tavsiyem alın eşinizi, illa ki çevrenizde yeşillik alanlarla kaplı bisiklet yolu vardır, bisikletlerinizle beraber bi hafta sonu günü doya doya vakit geçirebilirsiniz. Bu yöntem şık olmasa da her zaman uygulanabilir. Bunların yanı sıra bu tip günlerde eşinize hediye almayı da unutmayın. Hediye konusunda çok alternatif var, fakat eşinizin hoşuna gidecek bir hediye almak bazen kolay olmayabilir, işte bu konuda sizlere önerim, doğal, sade ve bir o kadar etkileyici ürünler mesela Woodstone ahşap kol saatleri veya ahşap güneş gözlükleri hedefi onikiden vurmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hem kendinize hem de eşinize alabileceğiniz uyumlu ürünlerimiz de bulunmaktadır.

Sizin de eğer eklemek istediğiniz bir şey olursa, çekinmeden bize iletebilirsiniz. :)

Babalar Günü Hediye Fikirleri

Posted on June 08, 2017 by Alp Koşar

Şüphesiz, babalarımıza babalar günü hediyesi almak kolay bir durum değildir. Aklımıza güzel fikirler gelmeyebilir, ayrıca babaların yaşı da ilerledikçe bu daha da zorlaşır. Kendimden örnek vermek istiyorum, bir seferinde babama, babalar günü için hediye aldım, ve bana dedi ki bu çok çocukça hediye oğlum. :) Bu yüzden bizler için babalarımıza hediye almak kolay bir durum değildir. Ama merak etmeyin size babalarımıza hediye almak için 3 seçenek sunacağım. 

1-Woodstone Ahşap Saatleri

Yaşı kaç olursa olsun, Woodstone ahşap saatleri her zaman güzel bir hediye fikri olmuştur. Bu hediye babalara hem kullanışlı hem de görünüm olarakta güzel, alınabilecek hediye seçenekleri arasında yer alır. Ayrıca farklı model ve farklı renkteki seçenekleriyle her babaya hitap edebilir. Dilerseniz, kataloğumuza buraya tıklayarak bir göz atabilirsiniz.

2-Woodstone Ahşap Gözlükleri

Organik ve güzel görünümlü olan Woodstone ahşap gözlükleri ayrıca babalar günü için diğer güzel bir hediye fikri olabilir. Bu doğal ürünleri alarak babanıza kendisini önemli hissettirebilirsiniz. Benden size bir tüyo, hem gündelik hayatta kullanılabilen hem de şık görünümlü bir hediye alırsanız, nokta atışı yapmış olursunuz.

3-Dronlar

Babalarımız için dronlar yani uzaktan kumandalı hava araçları diğer bir hediye seçeneği olabilir. Çünkü bazı babalar büyük oyuncakları severler. Aslında dronlar oyuncaktan ziyade kamera olarakta kullanılabilir olması da bu hediyeyi özel kılmaktadır. Yukarıdan aile fotoğrafı çekmek güzel ve farklı bir perspektif olabilir. :)

Tekrardan belirtmek isterim ki, babalarımıza gündelik hayatta da kullanışlı bir hediye almak hem babamızı hem de kendimizi mutlu edecektir.  Hediye alırken hem sağlam hem de kaliteli olmasına da dikkat edin.

Eğer sizinde aklınıza farklı hediye seçenekleri gelirse, aşağıya eklemeyi unutmayın. :)