Her hangi bir saati alın ikincisi için 'ahsapsevdasi' koduyla %50 indirim kazanın.

Doğa Dostu Ürünler

Doğa Dostu Ürünler

Bazı insanlar için doğaya olan tutku çocukluk evresinde başlar, bazıları için ise çevresinde oluşan olayları detaylı incelemesi sonucunda başlar. Mesela ufak yaşta olan bir çocuğun bir soğanlı bitkinin nasıl çiçeğe dönüştüğünü görmesi muazzam bir olaydır. Doğa sürekli kendini yeniler. Mevsimler art arda tabiri caizse birbirini takip ederek yenilenirler ve adeta insanlar için çalışırlar. Ancak biz, onların bize davrandığı gibi davranmıyoruz. Mesela geri dönüşüm meselesini özellikle ülkemizde çok az kullanıyoruz. Halbuki Geri dönüştürülebilen ürünler sayesinde elektrik, su, yakıt gibi hayatımızda olmazsa olmazlarını tekrardan kullaniliriz.

 Şimdi sizlere birkaç doğa dostu olan ürünleri tanıtmak istiyorum.

1-Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri

Woodstone ahşap ürünleri hem geri dönüştürülebilen ürün olması hem de doğaya sağladığı katkılarıyla şüphesiz doğa dostu bir markadır. Aynı zamanda doğanın korunması Woodstone için çok önemli, bu yüzden her satılan ürünlerde Trees for the Future organizasyonu araçılıgıyla 10 adet ağaç dikiliyor.

ahşap saat 

2-Bambu Diş Fırçaları

Günümüz de bambu ağacından faydalanarak bir çok ürün piyasaya çıkmıştır. Bunlardan biri ve benimde kullandığım bambu diş fırçalarıdır. Tamamen doğal ve kullanışlı olan bu ürün aynı zamanda geri dönüştürülebilen bir üründür. Farklı fırça renk seçenekleriyle de adeta banyonuzda şık duracak şekilde tasarlanmıştır.

ahşap saat

3-Güneş panelleri

Güneş enerjisinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Günümüzde de epey yaygınlaşan bu geri dönüşüm sistemi hızla dünyaya açılıyor. Artık sadece evlerin çatılarında değil okyanuslara bile kurulmaya başlandı. Bu sistemler güneş ışığını %20 verimli elektriğe çevirerek ihtiyacı olan enerjiyi karşılamaktadır. Su ısıtan güneş enerjisi sistemler ise ortalama %60 verimle ihtiyacını karşılamaktadır.

ahşap saat

4-Enerji verimliliğine sahip led lambalar

Çevre dostu LED lambaların uzun ömrü, ampullerinizi daha az sıklıkla değiştireceğiniz anlamına gelir. Enerji verimli LED’lerin faydaları cüzdanınıza da yansıyacaktır. LED lambalar, alışkın olduğunuz güzel sıcak ışığı üretirken geleneksel akkor ampullerden %80'e kadar daha az enerji kullanır.

ahşap saat

Sizin de eklemek istediğiniz ürün ya da ürünler varsa, yazmaktan çekinmeyiniz.




Yorum bırakın

Yorumlar gösterilmeden önce onaylanacaktır.