Her hangi bir saati alın ikincisi için 'ahsapsevdasi' koduyla %50 indirim kazanın.

Düğün Mevsimi başladı!

Düğün Mevsimi başladı!

Havai fişekler, mumlar, çiçekler bunların hepsi bize düğün mevsimini hatırlatıyor. Aslında yılın her zamanı düğünler yapılır ancak asıl düğün sezonu ilkbahar sonu ve yazdır. Çiçekler açtığında, güneş parladığında ve kuşların cıvıltısıyla beraber aklımıza hem yaz hem de düğünler gelir.

Düğününüzde güzel bir şarkı seçmek, ya da günlerce hangi gelinliği seçsem diye düşündüğünüz günler bu işin en zor ve en önemli işlerindendir. İşte tam bu konuda sağdıçlar ve nedimeler devreye girer. Onlar aslında halkın gözü gibidirler, size önceden neler yapılması ve neler yapılmaması gerektiğini hatırlatırlar. Ve hepsinin birer uyum içinde olması gerekmektedir. Aynı takım elbise ya da aynı takıları takmaları düğününüzü insanlara hayran bırakmalarını sağlarlar.

O kadar çok düğün gelenekleri vardır ki. Mesela bazı balkan ülkelerinin düğünde oynadığı Sirtaki, Zeybek ya da karadeniz düğünlerinin olmazsa olmazı Horon dansları oynanır. Amerika, Kanada gibi farklı ülkelerin düğünleri ise daha sade ve mütevazi olur. Gelin ve damat düğünlerde illa ki gergin olurlar ve bazıları bunu atlatmak için dans dersleri alırlar. Bu dersler kalabalığın önünde sizi daha rahat olmanızı sağlacaktır.

Güzel bir düğünde, giydiğiniz gelinlik, nedimelerin ya da sağdıçların giydiği her aksesuar ve detaylar çok önemlidir. Kusursuz bir düğün için bütün nedimelerin ya da sağdıçların giydiği her şey aynı olmalıdır. İşte tam bu konuda bizim Woodstone ahşap saatleri devreye girer ve hepsinin birer uyum içinde olmasını sağlar.

Düğünün hangi saatte yapıldığı da son derece önemlidir. Bence, en güzel düğün saati akşamüstü saatleridir. Çünkü bu saatte yapılacak olan düğünlerde sıcak havada hem çok terlemezsiniz hem de güneşin batışının altında güzel bir düğün ziyafeti misafirlerinize sunabilirsiniz.

Eğer sizde yazımıza katkı yapmak isterseniz, bize çekinmeden yazabilirsiniz :)
Yorum bırakın

Yorumlar gösterilmeden önce onaylanacaktır.