Her hangi bir saati alın ikincisi için 'ahsapsevdasi' koduyla %50 indirim kazanın.

Metal Alerjisi Olanlar İçin Hediye Alternatifleri

Metal Alerjisi Olanlar İçin Hediye Alternatifleri

Kabaca, metal alerjinin tanımını yapacak olursa, gümüş, nikel ve altın gibi metaryellerin vücuda teması halinde, vücutta kötü etki bırakmasıdır. Bu tip alerjiye sahip olan insanların kolye, bileklik, saat, çanta ve diğer aksesuarları takarken iki kere düşünmeleri gerekmektedir. Herhangi bir metalin en ufak temasında deriye kalıcı hasar bile bırakabilir. Çevremizde ise neredeyse 10 kişiden birinde metal alerjisi görülmektedir, özellikle bayanlarda erkeklere göre daha sık rastlanmaktadır.

Metal ile temas eden işlerde çalışan işçilerin bazılarında sonradan dahi görülmektedir. Bu yüzden vücudumuzu iyi analiz edip, kendimize dikkat etmeliyiz. Çocukların erken yaşlarda kulağını deldirmesi ya da piercing takmaları da bu alerjiyi tetikleyen unsurlardandır. Son zamanlarda insanların dikkat etmediği bir diğer unsur ise sahte takılardır. Bu da metal alerjisini tetikleyen bir diğer faktördür. 

Metal alerjisinin herhangi bir ilacı bulunmamaktadır, ancak giydiğimiz kıyafetten, taktığımız aksesuarlara kadar hatta yediğimiz yiyeceklere dahi önem vermeliyiz. İşte burada size gönül rahatlığıyla takabileceğiniz bir kaç ürün göstermek istiyorum.

1-Woodstone ahşap saatleri

Ürünlerimiz sadece şık görünümüyle değil aynı zamanda ahşap olduğu içinde metal alerjisine duyarlı olan insanlarını hoşuna gidebilecek ürünlerdir. Farklı renk ve farklı model seçenekleriyle dileğiniz ürünlerimizi satın alabilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yetişen en kaliteli ve sağlam ağaçlardan saatlerimizi üretiyoruz. Saatlerimiz Akçaağaç, Gül ağacı ve Siyah & Yeşil Sandal ağacı ağaçları kullanılarak yapıldı. Gözlüklerimiz Abanoz , Meşe ve Gülağacı kullanılarak yapılmıştır.

Her ağacın farklı desenleri oldugundan ürettiğimiz saat ve gözlük birbirleriyle tamamen aynı değildirler. Her ahşap ürünün farklı çizgileri ve geçmişi vardır. Ağaç’ın bu özelliği ahşaptan yapılan aksesuarları farklı ve eşsiz kılan diğer unsurlardan biridir. Websitemizdeki fotoğraflar ile size ulaşıcak ürün arasında azda olsa renk ve desen farklılıkları olucaktır ve bu normaldır.

2- Ahşap oyuncaklar

Ahşap oyuncaklar da ahşap saatler gibi metale duyarlı olan çocukların rahatlıkla oynayabileceği oyuncaklardır. Çocukların ilerde metal alerjisini daha ileri boyuta taşımaması içinde bu oyuncaklar gayet kullanışlıdır.

3- Woodstone ahşap gözlükleri

Woodstone ahşap gözlükleri de metale alerjisi olanlar için biçilmiş bir kaftandır. Çünkü Metal alerjisi olan insanlar gözlük takarken çok seçici olması gerekir ve Woodstone ahşap gözlük tam burada da devreye girmektedir. Müşterilerimizin rahatlıkla kullanabileceği bu ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz, fotoğrafı tıklamanız yeterlidir.

Eğer bloğumuza sizde katkı yapmak isterseniz, bize yazabilirsiniz. :)
Yorum bırakın

Yorumlar gösterilmeden önce onaylanacaktır.