Her hangi bir saati alın ikincisi için 'ahsapsevdasi' koduyla %50 indirim kazanın.

ŞÜKRAN GÜNÜ

ŞÜKRAN GÜNÜ

Şükran günü 1863 yılından beri Amerika Birleşik Devletlerinde kutlanan bir tatildir, ayrıca Kanadalılar tarafından da kutlanmaktadır. Yılın bu zamanında ailelerin her bireyi bir çatı altında toplanıp güzel vakit geçirirler ve geleneksel olarak sofrada hindi ve kabak turtası da eşlik eder. Şükran günü demek şükretmek demektir. Şükran günü, sahip olduklarımıza şükretmek için güzel bir fırsattır. Aslında sadece şükran gününde şükretmemeli insan. Biz insanoğlu malesef koşuşturmadan, şükretmeyi unutuyoruz. O yüzden bu bayramın önemi bizler için daha büyüktür.

thanksgiving day wooden watches

Bu yıl şükran günü Kasımın 23'üne denk geliyor ve o gün hemen hemen tüm restaurantlar, pizzacılar, hamburgerciler kapalı olur, bunun nedeni ise her bireyin bir çatı altında toplanmasını sağlamak. Böylece aile kavramının ne kadar önemli olduğunun bilincine varılır. Bu günde sofrada kocaman bir hindi ve tatlı olarak da kabak turtası paha biçilemezdir.

Şükran günü ayrıca Amerikada ve Kanadanın çoğu yerinde hem hava hemde kara yollarında epey bir trafik oluşturur. Çünkü Amerikanın, Kanadanın hatta dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan insanların bu dört günlük tatili fırsata çevirip ailelerinin yanlarına gitmeleri sadece Amerikada değil tüm dünyada trafik oluşturur.

thanksgiving day wooden watches

Bu bayramda aileler birbirlerine hediye de alırlar. Eminim şükran günü için alınacak bir sürü hediye türleri vardır ancak bu bayrama özel hediyelerin daha eşsiz olması gerekir. Mesela, Woodstone ahşap saatleri ve gözlükleri bu şükran günü için alınabilecek en güzel, organik, değerli ve emsalsiz hediye seçenekleri arasındadır. 

Yazı ile ilgili yorum yapmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yorum bırakın

Yorumlar gösterilmeden önce onaylanacaktır.