Hakkımızda

Hikayemiz

Woodstone hayatlarının son yedi yılını dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayarak geçiren iki genç saat meraklısı arkadaş tarafından kuruldu. Sidney, Kalifornia , Sangay ve Hong Kong ilk koleksiyonumuzu dizayn ederken ilham aldığımız başlıca şehirlerdir. Yaşadığımız şehirlerde bir kesim tanıştığımız insanların doğaya olan saygılarını ve doğal materyalleri bir tarz ifadesi olarak günlük aksesuarlarında kullandıkları dikkatimizi çekti. Örnek vermek gerekirse ahşaptan yapılmış kolye, yüzük yada bilezik olarak. Bu sıcak ve doğal malzemenin özenle işlendigi vakit istenilen herhangi şekle girmesi çok ilgimizi çekti.

Bu keşif günlük hayatta kullandıgımız aksesuarları tekrardan gözden geçirip, malzeme olarak ahşapı kullanarak bir yaşam tarzı markası oluşturma fikrini doğurdu bizlerde. İşe koyuldugumuz ilk günden itibaren gayemiz orjinalliği, sadeliği ve doğal yaşam tarzını savunan bir marka oluşturmaktı. Amacımız her zaman doğal materyalleri kullanarak, modern ahsap işleme teknikleriyle, en kaliteli saat parçalarını birleştirip, aksesuar piyasasındaki en ilgi çekici ve kaliteli ürünlerinden bazılarını dizayn etmek.

İlk koleksiyonumuz son halini alana kadar aylarca fizibilite, dizayn, prototip testleri ve iyi işleyen bir tedarik zinciri kurmakla geçirdik. Elde ettiğimiz sonuç piyasadaki bilinen en sağlam ahşaplar kullanılarak, elle yapılmış, yüksek kaliteli saatler ve aksesuarlardır.

İlkelerimiz

Woodstone markası olarak dizayn da sadeliğe ve sade olanın en sofistike halinde olduğuna inaniyoruz. Giydigimiz aksesuarlar karekterimizin dışa yansımasıdır bu yüzden aksesuarlarımız kişiligimiz kadar eşsiz ve diğerlerinden farklı olması gerektiğine inanıyoruz.

Son olarak doğamızın korunması bizim için çok önemli, bu yüzden her satılan ürünümüzde Trees for the Future organizasyonu araçılıgıyla 10 adet ağaç dikiyoruz. 

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. 

Woodstone kurucuları

Enes Ulutas, Fatih Ciğdem