Sıkça Sorulan Sorular

Saatleriniz su geçiriyormu ?
Woodstone saatleri ince, şeffaf ve doğal bir ahşap kaplamayla donatılmışlardır. Saatinizi giyerken bulaşıklarınızı yıkayabilir, yağmur altında yürüyebilir, koşu yapabilirsiniz. Yinede ahşap hassas bir materyal olduğundan dikkat edilmesi gereken bazı yönler vardır.
 -Direk su ile temas edicek aktivitelerden lütfen kaçınınız, örneğin saat ile birlikte denize girme yada duş almak gibi.
-Eğer saatinizin kordonu su ile temas ederse, biraz genişleyebilir ve her zamanki gibi esnemeyebilir. Bu etki bir kaç saat içinde ahşap tekrar kuruduğu vakit ortadan kaybolur.

Woodstone güneş gözlüklerinin boyutları nedir?
Bütün güneş gözlüklerimiz uniseks'tir. Ayrıca esneyen gözlük menteşeleri sayesinde her yüz boyutuna rahatlıkla oturur.

Woodstone saatimin kordonunu nasıl ayarlamalıyım ?
Saatlerimiz her bileğe oturucak şekilde dizayn edilmiştir. Eğer saat kordonu bileğinize göre uzunsa, en yakın saat dükkanına uğrayıp kolayca saati bileğinize göre küçültmenizi tavsiye ederiz. Şuan için saatlerimiz kordonu ayarlamak için gereken aletleri içermiyor.

Ahşap saat ve gözlüğüme nasıl bakmalıyım ?
Saatlerimiz ve gözlüklerimiz kimyasal madde kullanılmamış doğal ahşaplardan üretilmiştir. Bu yüzden hiçbir şekilde alerji yapmazlar. Ahşap nemi emdiği için, saati her kullandığınız vakit bileğinizdeki nemden faydalanıcaktır. Buda ahşapın doğal görünümünü korumasında faydalı olucaktır.

Eğer saatinizi veya gözlüğünüzü temizlemek isterseniz, bir peçeteye az bir miktar zeytin yağı ve limon suyu uygulayabilir ve saatin veya gözlüğün ahşap kısımlarını silebilirsiniz. Daha sonra başka bir mendil ile ürünün üzerindeki fazla yağı temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı ayrıca ahşap ürünün daha güzel görünmesini sağlıyacak ve ahşapın ömrünü uzatıcaktır.

Zaman zaman ahşap kısımlara dudak veya el kremi , ceviz yağı , yada balmumu kullanmanızıda tavsiye ederiz.

Saatlerinizde ne tür iç mekanizma kullanıyorsunuz ?
Saatlerimizin iç mekanizmaları kalitesiyle bilinen İsviçre merkezli Ronda firmasından tedarik ediyoruz.

Ne tür ahşapları kullanıyorsunuz saat ve gözlüklerinizde ?
Dünyanın çeşitli bölgelerinde yetişen en kaliteli ve sağlam ağaçlardan saatlerimizi üretiyoruz. Saatlerimiz Akçaağaç, Gül ağacı ve Siyah & Yeşil Sandal ağacı ağaçları kullanılarak yapıldı. Gözlüklerimiz Abanoz , Meşe ve Gülağacı kullanılarak yapılmıştır.

Her ağacın farklı desenleri oldugundan ürettiğimiz saat ve gözlük birbirleriyle tamamen aynı değildirler. Her ahşap ürünün farklı çizgileri ve geçmişi vardır. Ağaç’ın bu özelliği ahşaptan yapılan aksesuarları farklı ve eşsiz kılan diğer unsurlardan biridir. Websitemizdeki fotoğraflar ile size ulaşıcak ürün arasında azda olsa renk ve desen farklılıkları olucaktır ve bu normaldır.